KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8952044
*
nr 895 2044
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1938, motivet: 24 x 31
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2014
kl 20:29:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:24:55
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 895 2044
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1938, motivet: 24 x 31
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 20:24:55 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



